O stronie

Żyjemy w świecie, w którym otaczają nas budynki. Jest ich coraz więcej, są coraz nowocześniejsze, zaskakują swym wyglądem i funkcjonalnością, a architekci prześcigają się w tworzeniu jak najbardziej nietypowych budowli, które lokalnym społecznościom mają ułatwić codzienne życie, a ich twórcom przynieść sławę.

Tak działo się od początków ludzkich cywilizacji. Pierwsze budowle mieszkalne miały chronić przed zimnem, wodą i niebezpieczeństwem. Wraz z rozwojem ludzkości zaczęły się pojawiać budynki o zróżnicowanych funkcjach- obronne twierdze czy reprezentacyjne zamki i pałace. Wystarczy odwiedzić takie miasta Polski jak Lublin, Kraków czy Zamość by móc podziwiać jedne z piękniejszych zabytkowych budowli naszego kraju. Wiele osób wyjeżdżających do najwspanialszych kurortów wakacyjnych (np. Sozopol Bułgaria, Almancil Portugalia) za główny punkt wakacyjnych atrakcji obiera zwiedzanie interesujących budynków. Burgas, Faro, Umag czy Peroj- niewielkie miejscowości, które turystom oprócz morza i plaż oferują także poznanie historii niezwykłych budowli i ich twórców. Ważnym elementem w panoramie miast są niejednokrotnie świątynie pochodzące z różnych okresów dziejowych. Kościoły to często symbole miast- Barcelona i Sagrada Familia, Paryż i katedra Notre Damme, czy Warna i Cerkiew Zaśnięcia Bogurodzicy. Wybudowane wieki temu zachwycają współczesnych ludzi precyzją wykonania, rozmachem projektu i geniuszem architektów.

Na naszej stronie chcielibyśmy zaprezentować najbardziej imponujące budowle, zarówno historyczne, jak i nowoczesne. Zamieszczone są tu informacje o egipskich piramidach, starożytnych budowlach, ale także o nowo wybudowanych wieżowcach i obiektach użytkowych, które wywołują zdumienie, zachwyt, a także niejednokrotnie konsternację i liczne kontrowersje.
Nowoczesnebudynki.pl to witryna, na której zarówno pasjonaci architektury, jak i miłośnicy zabytkowych budowli znajdą coś dla siebie. Zapraszamy!